Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat w konkursie Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Szkoła Przyjazna Środowisku.

Powyższy Certyfikat jest efektem 3 lat pracy. Jednak najwięcej działań odbyło się w roku szkolnym 2022/2023, podczas realizacji projektu „Woda – źródłem życia”. W ramach tego projektu przeprowadzono szereg konkursów plastycznych, literackich, lekcji tematycznych o wodzie połączonych z grami i zabawami dla dzieci. Wszystko po to, by wskazać, jak ważną dla naszego funkcjonowania na Ziemi, jest ten życiodajny związek chemiczny, jakim jest WODA. Zwieńczeniem tych działań był Festiwal Wody, na który zostały zaproszone dzieci z pobliskich przedszkoli. To wydarzenie było sposobnością do spotkania z płetwonurkiem, obejrzenia przedstawienia o wodzie, pokazu doświadczeń, jak również prezentacji prac konkursowych. Realizując ten projekt nawiązaliśmy współpracę z Europe Direct Olsztyn, Spółdzielnią Mieszkaniową Pojezierze, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olsztynie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do uzyskania powyższego Certyfikatu.

Karolina Bartczak