Dnia 15.04.2024 roku odbył się webinar prowadzony przez mgr Magdalenę Perzyńską (pedagoga, socjoterapeutkę i psychoterapeutkę systemową) za pośrednictwem strony internetowej Famiga-Webinary przeznaczony nie tylko dla nauczycieli i specjalistów, ale również rodziców u których pojawiło się duże zainteresowanie co do udziału w spotkaniu.

Zdjęcie przedstawia postać mediatora rozwiązującego konflikt pomiędzy skłóconymi stronami.

W roku szkolnym 2023/2024 zostały wyłonione nowe osoby pełniące funkcje mediatorów rówieśniczych w naszych klasach. Mediatorzy są uczniami, którzy pomagają rozwiązywać konflikty i problemy między swoimi rówieśnikami w sposób pokojowy i konstruktywny.

Uczniowie klasy 4a mieli możliwość uczestniczenia w lekcji otwartej na temat "Jak zrozumieć konflikt?", której głównym celem było zwiększenie świadomości uczniów na temat konfliktów, aby byli w stanie radzić sobie z nimi w sposób konstruktywny i pokojowy.

Zdjęcie przedstawia grupę uczniów z psem.

Dobra atmosfera w szkole to podstawa. Bez tego nie możemy oczekiwać sukcesów edukacyjnych

Zdjęcie przedstawia uczniów w togach sędziowskich zasiadających przy ławie sędziego.

Klasa 6c odbyła wizytę w Sądzie Okręgowym w Olsztynie.

Zdjęcie przedstawiające prezentację dla uczniów na temat BULLYINGU i sposobów jego zapobiegania.l

W naszej szkole jak co roku podejmowane są akcje przeciwdziałania przemocy rówieśniczej.

Mediacje rówieśnicze - temat bardzo ważny i potrzebny.

Na zdjęciu jest plakat informujący o udziale szkoły w projekcie edukacyjno-społecznym “KAŻDY INNY – WSZYSCY RÓWNI” w roku szkolnym 2022/2023. Plakat zawiera teksty opisujące projekt oraz ilustrację pięciorga różnorodnych dzieci siedzących na ziemi.

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Każdy inny, wszyscy równi, którego celem jest:

Jednym z priorytetów przyjętych do realizacji w bieżącym  roku szkolnym przez Zespół ds. Promocji Zdrowia, jest profilaktyka zdrowia psychicznego.

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zakręceni na niebiesko", którego celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat emocji oraz funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu.