Dnia 13 października 2023r odbyło się w naszej szkole ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta powróciła na stałe do kalendarza uroczystości szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Pani Dyrektor Jolanta Pastuszenko pasuje dzieci kolorowym ołówkiem

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała Pani dyrektor Jolanta Pastuszenko kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Olsztynie. Dowodem były medale Jestem Uczniem oraz akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawców.

Witamy w szkole najmłodszych uczniów.

Opracowała Pani Daria Niedzwiecka

Ślubowanie pierwszoklasistów. Przybyli zaproszeni goście: przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Kędziorska, dyrekcja szkoły Jolanta Pastuszenko, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych.