Na terenie naszej szkoły trwa pilotaż akcji „Różowa skrzyneczka”.

Przy współpracy z Radą Rodziców, w damskich toaletach zamontowaliśmy specjalnie oznakowane różowe skrzyneczki. Uczennice SP 3 znajdą w nich darmowe środki higieny osobistej, niezbędne w czasie menstruacji.

Partnerem akcji jest Fundacja Różowa Skrzyneczka.

Skąd taki pomysł?

W naszej szkole uczy się obecnie ponad 400 dziewcząt.

Dostęp do środków higieny osobistej w czasie menstruacji to tak naprawdę kwestia zapewnienia większego komfortu w środowisku nauki. Kto choć raz zapomniał paczki podpasek
w kluczowym momencie, wie z jak dużym stresem wiąże się szukanie najbliższego sklepu, w jak najkrótszym czasie. Dla uczennic naszej szkoły – które nie mogą samodzielnie wyjść ze szkoły do sklepu, brak podpasek w szkole to sytuacja dramatyczna. Dostępność takich artykułów na terenie szkoły to niezbędna pomoc.

Wspólna sprawa

Skrzyneczki nigdy nie powinny być puste, dlatego jako Rada Rodziców zadbaliśmy o ich wyposażenie na pierwsze tygodnie akcji. Jednak niezwykle ważne jest to, aby po upływie tego czasu regularnie je uzupełniać.  To należy już do całej społeczności szkolnej.  A zatem o każdą różową skrzyneczkę w naszej szkole dbamy razem!

Jak to zrobić?

Można zostawić opakowania w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu (oznakowany pojemnik, umieszczony przy szatniach).

Pamiętaj!

Do pojemnika wrzucamy podpaski tylko w oryginalnym opakowaniu, zbiorczym lub pojedynczym.

Nie wrzucamy podpasek wielorazowych, podpasek bez oryginalnego opakowania, innych środków higienicznych.

Obrazek informujący co zbieramy i czego nie zbieramy do Różowej skrzyneczki.