Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klas pierwszych.

Wysłuchali oni Opowieści o Białym Ptaku, wypełniali karty pracy, oglądali slajdy przedstawiające orła, wielkich Polaków, mapę naszego kraju.

Rozmawialiśmy o historii Polski, o tym, jak zmieniało się nasze godło i jak wyglądały granice Polski w ówczesnych czasach. Uczniowie wykonali również ilustracje, które można oglądać w bibliotece szkolnej.

Dzieci z zainteresowaniem i zaangażowaniem pracowali na zajęciach. Wykazali się dużą wiedzą na temat patriotyzmu, szacunku do ojczyzny i dziejów Polski.

Brawo Mali Patrioci!

Na zdjęciu widoczne są cztery rysunki dziecięce, które zostały zrobione kredkami. Każdy rysunek przedstawia różne sceny i elementy.  Góra po lewej stronie: Przedstawia niebo w kolorze niebieskim z jasnym, żółtym słońcem. W powietrzu widoczne są trzy szare ptaki, a na niebie rozrzucone są chmury. Ptaki są szczegółowo wykonane w różnych kolorach i wydają się lecieć w kierunku prawej strony. Góra po prawej stronie: Przedstawia dużą, szarą górę z chmurami wydobywającymi się z jej szczytu. Orzeł siedzi na szczycie tej góry, zarysowany na białym tle.  Dół po lewej stronie: Ilustruje kolorową scenę natury. Orzeł siedzi na gałęzi wśród zielonych liści; poniżej znajdują się różne kwiaty w pełnym rozkwicie i latające motyle.  Dół po prawej stronie: Pokazuje inną scenerię natury, ciemnoniebieskie niebo. Orzeł siedzi na skale, po środku narysowane jest biało-czerwone serce; po prawej stronie znajduje się drzewo z zielonymi liśćmi. Na gałęzi drzewa siedzą małe ptaki.

Na zdjęciu widoczne są ręce dziecka, które koloruje obrazki na kartce papieru. Obrazki przedstawiają różne przedmioty i elementy, w tym kwiaty, owoce i zwierzęta.  Jedna ręka trzyma brązową kredkę i koloruje obrazek, podczas gdy druga ręka spoczywa na papierze. Zielony piórnik jest częściowo widoczny w lewym górnym rogu obrazu. Dziecko wydaje się siedzieć przy stole podczas kolorowania. Niektóre obrazy są już pokolorowane różnymi kolorami, w tym czerwonym, żółtym, zielonym i brązowym, podczas gdy inne pozostają niepokolorowane. Na zdjęciu widoczne są ręce osoby, która wypełnia test. Osoba ta trzyma ołówek i zaznacza odpowiedzi na karcie odpowiedzi. Karta zawiera różne obrazki i słowa w języku polskim.  Jedna ręka trzyma brązową kredkę i koloruje obrazek, podczas gdy druga ręka spoczywa na papierze. Zielony piórnik jest częściowo widoczny w lewym górnym rogu obrazu. Dziecko wydaje się siedzieć przy stole podczas kolorowania. Niektóre obrazy są już pokolorowane różnymi kolorami, w tym czerwonym, żółtym, zielonym i brązowym, podczas gdy inne pozostają niepokolorowane.