W ramach akcji "Szkoła promująca zdrowie" w świetlicy przeprowadzono cykl zajęć "Wiem, czuję, pomagam!" na podstawie "Mądrych bajek z całego świata".

Zajęcia były realizowane, żeby dzieci uwierzyły, że świat jest piękny, bo ludzie na nim żyjący hołdują wartościom. Nawet jeśli na tym świecie nie zawsze jest bezpiecznie, nie zawsze sprawiedliwie, to zawsze jest szansa, żeby podać sobie ręce i obudzić w sobie dobro.
1. "Piotruś i żółty talerz"- dlaczego warto dzielić się z innymi tym co mamy? Dostrzeganie wartości dzielenia się i nieetykietowanie ludzi.
2. "Michał i czarodziejska piłka"- uświadomienie, że każdy ma zalety i predyspozycje.
3. "Mkukusu i pierwsza kropla wody"- zwrócenie uwagi na to jak ważne jest rozpoznawanie potrzeb własnych i innych.
4 "Jak mały Sunan posłuchał mądrego tygryska"-docenianie tego co się posiada.
5."Jak mały Nyima pomógł wielkiemu człowiekowi śniegu"- dostrzeganie znaczenia przyjaźni. Rozmowa na temat: jakie cechy powinien posiadać przyjaciel, jaki wpływ na życie ma posiadanie przyjaciół?
6."Jak Basia ptaki szczęścia uratowała"- uświadomienie, że szczęście innych jest tak samo ważne jak nasze. Dzielenie się refleksjami dotyczącymi szczęścia i sprawiania radości innym ludziom.