Zajęcia kulinarne z angielskim są prowadzone w klasach I- III w ramach projektu finansowanego z Urzędu Miasta.

W czasie zajęć dzieci przygotowują proste, zdrowe potrawy i wspólnie je spożywają. Zwracana jest szczególna uwaga na zasady higieny przy przygotowywaniu posiłku: dokładne mycie rąk i produktów, przygotowanie stanowiska pracy, utrzymanie porządku w czasie gotowania. Potrawy wykonywane są zawsze ze świeżych, zdrowych produktów. Wspólne spożywanie posiłku jest czasem na rozmowę na temat zasad kulturalnego zachowania się przy stole. Na zajęciach tych dzieci uczą się też prostych zwrotów z języka angielskiego najczęściej w formie piosenek lub rymowanek.

W czasie zajęć dzieci kisiły buraki, przygotowywały surówki oraz sałatki. Planowane jest pieczenie zdrowych ciasteczek i pierniczków. Życzmy naszym uczniom smacznego.