Czas Świąt Bożego Narodzenia, to czas szczególny, w którym każdy z nas chciałby spędzić  w gronie rodziny. Niestety nie każdy miał tę możliwość i w związku ze stanem zdrowia, ten czas musiał spędzić w szpitalu.

Nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olsztynie wraz z rodzicami, postanowili chociaż trochę umilić ten świąteczny czas najmłodszym podopiecznym szpitala.  W związku z tym zorganizowaliśmy akcję „Gwiazdka”, której celem było wykonanie kartek ze słowami otuchy oraz różnych ozdób świątecznych, które zostały przekazane dla dzieci do szpitala. W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna. Otrzymaliśmy przepiękne kartki, stroiki, bombki, łańcuchy, które zachwycały pomysłowością i estetyką wykonania. Z pewnością na twarzach dzieci obdarowanych tymi prezentami, pojawił się uśmiech.