W roku szkolnym 2023/2024 zostały wyłonione nowe osoby pełniące funkcje mediatorów rówieśniczych w naszych klasach. Mediatorzy są uczniami, którzy pomagają rozwiązywać konflikty i problemy między swoimi rówieśnikami w sposób pokojowy i konstruktywny.

Aby dowiedzieć się, jakie cechy powinien posiadać mediator oraz jakie zasady powinien przestrzegać, każdy ma możliwość zapoznania się z naszą gazetką szkolną poświęconą tematyce mediacji. Znajdują się na niej informacje o kodeksie etycznym mediatora oraz przykładowe sytuacje, w których interwencja mediatora rówieśniczego jest potrzebna.

A my nauczyciele przypominamy naszym mediatorom rówieśniczym, aby kierowali się zasadami uczciwości, szacunku i empatii w swojej pracy, promując tym samym pokojowe rozwiązywanie konfliktów i budowanie pozytywnych relacji między uczniami. Dziękujemy za wasze zaangażowanie !