Klasa 6c odbyła wizytę w Sądzie Okręgowym w Olsztynie.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości, poznanie przebiegu procesu sądowego, struktury organizacyjnej sądu. Uczniowie mogli zasiąść w ławach sali rozpraw i poczuć atmosferę tego miejsca oraz dowiedzieć się jak pracuje sąd. Każdy z uczestników wycieczki zajął miejsce przeznaczone w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokata, świadków czy publiczności. W trakcie spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jak wygląda codzienna praca sędziego, prokuratora, radcy prawnego oraz jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości i co grozi nieletnim za łamanie prawa. Każdy zainteresowany, miał również możliwość założenia togi sędziowskiej, obejrzeć łańcuch z wizerunkiem orła oraz usiąść za stołem sędziowskim. Kulisy pracy sądu zrobiły na uczniach ogromne wrażenie. Wycieczka była interesującą formą zdobycia wiedzy na temat roli prawa w naszym życiu. Każdy z uczestników uzmysłowił sobie, jak wielkie mogą być i nieodwracalne konsekwencje jego nieprzestrzegania i na pewno sto razy zastanowi się zanim wykonana ten nieprzemyślany, nieodpowiedzialny krok.