W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Każdy inny, wszyscy równi, którego celem jest:

- uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;

- rozwijanie empatii i tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;

- likwidowanie uprzedzeń na temat osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;

-przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu.

W okresie od września 2023 do maja 2024 przypada bardzo wiele ważnych wydarzeń w szczególności dla osób z niepełnosprawnością. Aby społeczność szkolna mogła je dobrze zapamiętać to każdy z chętnych nauczycieli bądź specjalistów organizuje różnorodne przedsięwzięcia angażujące młodzież do integrowania się z osobami niepełnosprawnymi.

Projekt został podzielony na 4 bloki (Wiedza Teoretyczna, Poznanie poprzez działanie, Niewiedza rodzi strach, Integracja czy inkluzja), w których znajdują się przykładowe zadania do zrealizowania przez nauczycieli wspólnie z uczniami.

A oto efekty naszej dotychczasowej pracy

Na zdjęciu jest plakat informujący o udziale szkoły w projekcie edukacyjno-społecznym “KAŻDY INNY – WSZYSCY RÓWNI” w roku szkolnym 2022/2023. Plakat zawiera teksty opisujące projekt oraz ilustrację pięciorga różnorodnych dzieci siedzących na ziemi.