W roku szkolnym 2022/2023 każdy oddział klas 1-3 odbył zajęcia w ramach promowania bezpieczeństwa.

W miesiącu wrzesień przeprowadzono konkurs plastyczny Bezpieczna droga do szkoły. Konkurs przeprowadziły nauczycielki: Ewa Lebiedowicz, Izabela Chybowska.

Wyniki konkursu:

Klasy I: Maja Belka, Pola Brzozowska, Nikola Druszkowska, Tymoteusz Romańczyk, Krzysztof Turejko, Julian Porszewski.

Klasy II: Fabian Pelinko, Paweł Black, Nikola Lewaniewska.

Klasy III "Bezpieczna droga do szkoły",

Wyróżnienia: Weronika Kluczyńska, Julia Przerwa, Natalia Miłaszewska, Amelia Pilska, Joanna Konobrocka i Karol Maksym,

W klasach I –  III przeprowadzono zajęcia w ramach Kampanii Przemoc Boli pod patronatem Prezydenta Olsztyna. Tematyka cyklicznych zajęć - Uczymy się dobrych zachowań. Nie tylko słowa. Przemoc ma wiele twarzy. Uwrażliwienie na przejawy złych zachowań, zachowań agresywnych i przemocy.

W ramach promocji bezpieczeństwa przeprowadzono ćwiczenia i pogadankę z udziałem policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na temat: „Bezpieczeństwo dzieci na drodze”, „Bezpieczne zachowania nad wodą”. Odbył się pokaz radiowozów ruchu drogowego i przeprowadzono przykładową kontrolę drogową. Uczniowie klas 1-3 i 4-8 mogli zapoznać się z pracą policjanta.

uczniowie i trzech policjantów Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podczas pogadanki na temat bezpieczeństwa na drodze

radiowóz nieoznakowany, uczniowie z policjantem Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie policjant Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie z grupą uczniów sp3 w Olsztynie podczas prezentacji badania alkomatem

uczniowie i dwóch policjantów Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W tle radiowóz policyjny uczniowie w kolejce do radiowozu policyjnego

W ramach wychowania komunikacyjnego uczniowie kl. 4-8 uczestniczyli w egzaminach na kartę rowerową.

Uczniowie klas 4-8 podczas egzaminów na swoje „pierwsze prawo jazdy”.