Hospicjum Domowe Caritas Archidiecezji Warmińskiej zainaugurowało 21 edycję akcji Pola Nadziei.

Celem akcji Pola Nadziei jest przede wszystkim szerzenie idei hospicyjnej oraz pozyskiwanie środków na działalność hospicjum. Inauguracyjne spotkanie, które miało miejsce 05.10.2023r., rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej w Olsztynie w której uczestniczyli wolontariusze z naszej szkoły.

Wolontariat to nie tylko pomoc potrzebującym, ale przede wszystkim styl życia. „Poświęcacie potrzebującym to, co najcenniejsze - swój czas. Prawdziwy wolontariat ma miejsce wtedy gdy uczyni się komuś jakieś dobro i nikt tego nie pochwali, nie zauważy.” - mówił w homilii ks. Zięba.

Po Mszy Świętej miał miejsce występ artystyczny oraz  drobny poczęstunek. Po poczęstunku wolontariusze symbolicznie zasadzili cebulki żonkili przy kościele Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej. Nasi wolontariusze wyszli z tej inauguracji pełni energii i chęci do pracy na rzecz potrzebujących.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu SP3 w Olsztynie

Na zdjęciu Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu SP3 w Olsztynie