Od września w naszej szkole realizowany jest projekt, w ramach którego zajmujemy się zagadnieniami związanymi z wodą, w różnych aspektach życia. Wielu konkursom przyświecał właśnie ten motyw.

Festiwal Wody, który odbył się 24.03.2023r. był zwieńczeniem dotychczasowych działań oraz opływał w dodatkowe atrakcje . Zaprezentowane zostały prace w konkursach:

• konkursie literackim „Wędrówki i przygody kropelki wody”,

• konkursie plastycznym „Woda to życie”,

• konkursie na krótką formę literacką dotyczącą wody,

• konkursie dla klas 7 - „Woda w statystyce”,

• konkursie na makiety 3D elektrowni wodnych,

• konkursie technicznym na makiety 3D organizmów wodnych i związanych z wodą,

• konkursie na model cząsteczki wody i jej właściwości,

• konkursie na hasło dotyczące oszczędzania wody.

• konkursie fotograficznym – Jeziora Warmii.

W tym dniu, w naszej szkole gościliśmy najstarsze grupy z 3 przedszkoli, gdyż edukację na temat roli wody w przyrodzie i dla człowieka należy zaczynać już od najmłodszych lat. Również nasi uczniowie wybranych klas 1-3, wzięli udział w następujących wydarzeniach, zorganizowanych w ramach Festiwalu Wody:

• zajęcia z policjantami na temat bezpieczeństwa w drodze nad wodę i nad wodą oraz możliwość obejrzenia wozu policyjnego z bliska,

• zajęcia z płetwonurkiem na temat nurkowania, warunków życia w wodzie, organizmów tam żyjących, zanieczyszczeniach wody, oraz prezentacja sprzętu do nurkowania,

• pokazy fizykochemiczne związane z wodą i jej właściwościami,

• pogadanka przygotowana przez uczniów naszej szkoły, na temat elektrowni wodnych i zwierząt wodnych, która bardzo zaciekawiła naszych gości, zwłaszcza że była ona poparta przepięknymi makietami i modelami 3D, wykonanymi z materiałów recyklingowych

• przedstawienie, pokazy tańca w rytm muzyki o tematyce związanej z wodą i piosenka o roli wody, które zaprezentowali nasi uczniowie od klasy 1 do 8 łącznie.

• mega duża gra planszowa o tematyce ekologicznej z EUROPE DIRECT OLSZTYN.

Tego dnia dużo się działo, a nasi uczniowie i zaproszeni goście z przedszkola w atrakcyjny sposób dowiedzieli się mnóstwa rzeczy na temat wody i jej roli w środowisku. Wkrótce filmowa relacja z tego wydarzenia.

Kartki w kształcie kropel wody z hasłami w środku przyklejone na tablicy.

Kartki z tekstami literackimi przyklejone na kartce w kształcie wielkiej kropli wody.

Prace uczniów w konkursie plastycznym przyklejone na tablicy.