Innowacja „ Daleko czy blisko, ciekawe to wszystko” realizowana jest w klasie II b .

Autorkami innowacji  są Marzena Wiecierzycka i Kamila Zdunek

Projekt ma za zadanie  rozbudzenie ciekawości poznawczej u dzieci. Równie ważnym celem jest dostarczenie uczniom wiedzy o wybranych krajach, pokazanie im ciekawych miejsc, znanych zabytków, flag i map poszczególnych państw, opowiedzenie o znanych postaciach, o tradycjach i zwyczajach.

W projekt zaangażowani będą rodzice dzieci, którzy opowiedzą o swoich bliższych i dalszych podróżach oraz podzielą się z dziećmi swoimi doświadczeniami, pasjami i refleksjami.

Tematyka  spotkań będzie bardzo różnorodna.  Zaplanowane są lekcje np. o dalekiej  Gruzji, Panamie czy  Islandii, sąsiadujących z Polską Czechach. Będą tez spotkania poświęcone najbliższej okolicy szkoły, Olsztynowi  i Warmii.

Zajęcia maja charakter interdyscyplinarny.

LINK DO PREZENTACJI