Motywem przewodnim projektu jest tajemniczy, kolorowy, piękny owad, jakim jest ważka.Wszystkie zadania i czynności skupią się na ważce .W projekcie zastosowane zostaną metody aktywizujące, oparte na bezpośrednim zaangażowaniu uczniów. W czasie realizacji zadań  uczniowie poznają kilka technik i strategii kreatywnego myślenia, a także rozwiną umiejętność pokonywania barier i wzorców myślowych.

Głównym celem jest rozwijanie twórczego myślenia.

W projekt zaangażowanych jest kilkanaście szkół z Polski i spoza granic naszego kraju.

Z naszej szkoły w projekcie bierze udział klasa II b. Ta klasa ma już doświadczenie w realizacji projektów e- twinning. Za ubiegłoroczny projekt  „Cztery pory roku z kamishibai”  dzieci otrzymały nagrodę w postaci Krajowej Odznaki Jakości.

LINK DO PREZENTACJI