Nasza Szkoła w ścisłej współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zaangażowała się w pomoc Ukrainie.

Wspólnie zorganizowaliśmy potrzebną pomoc. Zbieraliśmy produkty kosmetyczne i higieniczne pierwszej potrzeby oraz środki czystości: płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło, dezodoranty, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie, pampersy, papier toaletowy i ręczniki papierowe, worki na śmieci, środki dezynfekujące, maski filtrujące lub jednorazowe.

Wszyscy z wielkim sercem zaangażowali się w pomoc.

Ilość wolontariuszy i chętnych do pomocy wzrosła niesłychanie i przerosła najśmielsze oczekiwania.

Pomagali nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i młodzież i dzieci.

Do zapisania się na listę chętnych do pomocy- ustawiały się kolejki.

Nie było problemu, by niektóre osoby czuwały w gotowości do pomocy już od godziny 7.00 rano.

Zebraliśmy mnóstwo potrzebnych rzeczy, które przekazaliśmy do Banku Żywności w Olsztynie.

Ze szkoły pojechały 4 transporty zapakowane po brzegi.

W zorganizowaniu zbiórki w ramach akcji pt.: "Pomagamy Ukrainie" wzięło udział ponad 30 nauczycieli, około 90 wolontariuszy i sympatyków wolontariatu, pracownicy szkoły. Nie można pominąć zaangażowania dzieci, pozostałej młodzieży i rodziców. Wszyscy stanęli na wysokości zadania.

DZIĘKUJEMY Z UŚMIECHEM!

Brawo My z SP3!!!