12 kwietnia naszą szkołę odwiedził pan Grzegorz Gromek - wybitny olsztyński aktor teatralny.

Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca aktora, jak wyglądają przygotowania do przedstawienia, czy jak zapamiętać bardzo długą rolę. Ponieważ uczniowie wzięli pana Grzegorza w krzyżowy ogień pytań (co zresztą Znakomity Gość zniósł dzielnie), mogli poznać ścieżkę zawodową pana Gromka, przyczyny wyboru takiego zawodu, plusy i minusy pracy w teatrze. Nie zabrakło również pytań o sposoby spędzania czasu wolnego czy rodzinę. W oczach niejednego słuchacza pojawiła się nadzieja, gdy dowiedzieli się, że pierwsze kroki w kierunku aktorstwa pan Grzegorz stawiał startując w konkursach recytatorskich. Na pewno jeszcze nie raz się spotkamy - tym razem na deskach teatru.