Dnia 7 czerwca klasy 1a i 1b wybrały się na wycieczkę autokarową do Olsztynka i Kamionki.

W Kamionce dzieci zwiedziły garncarską wioskę, zapoznały się z pracą kowala oraz wykonały przedmioty z gliny. Wspólnie uczestniczyły w grze terenowej w poszukiwaniu skarbów. Każdy otrzymał mapę i według niej wędrował ścieżkami wśród pięknej roślinności. Po rozwiązaniu szeregu zadań w nagrodę otrzymał na pamiątkę skarb. Po pełnej przygód trasie uczniowie mogli chwilę odpocząć podczas projekcji filmu przyrodniczego 3D, który przeniósł ich w świat dzikiej Afryki. Integracji służył również wspólny poczęstunek przygotowany samodzielnie czyli kiełbaski pieczone przy ognisku. Dzieci zwiedziły też galerię skał, skamieniałości i minerałów. Potem przejechały do Olsztynka, aby w Hucie Szkła dowiedzieć się jak powstają szklane figurki. Na koniec był czas na zakup upragnionych pamiątek. Pełni wrażeń wróciliśmy do Olsztyna. Wyjazd był bardzo udany. Poznaliśmy wiele warmińskich legend opowiadanych przez panią przewodnik.