Wszyscy wiemy jak ważne jest czyste środowisko, a akcja „Sprzątanie Świata” jest doskonałym pretekstem, by posprzątać najbliższą okolicę.

We wrześniu przypada 28 Finał Akcji Sprzątanie Świata- Polska. Również uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu. 13.09.2021 uczniowie klas 4b i 7f wraz z nauczycielami biologii – Karoliną Bartczak i przyrody - Łukaszem Lukowskim, wybrali się na spacer do Parku Kusocińskiego, gdzie wspólnie posprzątali tę okolicę. Uczniowie aktywnie brali udział w tym wydarzeniu i coraz to nowe śmieci, znalezione w różnych zakamarkach parku, trafiały do worków. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji jest - „Myślę, więc nie śmiecę”, a więc również zwrócenie uwagi na właściwe segregowanie śmieci, i wrzucanie ich do odpowiednich pojemników. Nasza Ziemia nas potrzebuje!