Na godzinie wychowawczej w klasach VII i VIII zostały przeprowadzone zajęcia na temat: Czy kompleksy utrudniają nam życie? Celem zajęć było nabranie dystansu do własnych kompleksów, wzmocnienie poczucia własnej wartości oraz zwrócenie uwagi, na kanony urody w innych krajach.

Dnia 16 marca 2022 r. został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny „Emocje- kolorem duszy” zorganizowany przez naszą szkołę.

Po rycersku rozpraw się ze stresem! – taki temat zajęć został przeprowadzony w klasach piątych w ramach akcji "Szkoła Promująca Zdrowie".

Czas Świąt Bożego Narodzenia, to czas szczególny, w którym każdy z nas chciałby spędzić  w gronie rodziny. Niestety nie każdy miał tę możliwość i w związku ze stanem zdrowia, ten czas musiał spędzić w szpitalu.

Jednym z priorytetów przyjętych do realizacji w tym roku szkolnym przez Zespół ds. Promocji Zdrowia, jest profilaktyka zdrowia psychicznego.

W ramach akcji "Szkoła promująca zdrowie" w świetlicy przeprowadzono cykl zajęć "Wiem, czuję, pomagam!" na podstawie "Mądrych bajek z całego świata".

17.12.2021 r. został ogłoszony szkolny konkurs na logo Szkoły Promującej Zdrowie.

W ramach działań zespołu Szkoła Promująca Zdrowie oraz w spójności ze szkolnym programem profilaktyczno- wychowawczym, w klasach siódmych prowadzona jest innowacja terapeutyczno-zdrowotna pt. „Elementy treningu zastępowania agresji”. Czas realizacji innowacji obejmuje rok szkolny 2021/2022 z możliwością jej kontynuowania w następnym roku szkolnym. Zajęcia innowacyjne odbywają się w ramach zajęć obowiązkowych, jako element godziny wychowawczej cyklicznie raz w miesiącu.

14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował z szkole wystawę plakatów.