W ramach promocji zdrowia w naszej szkole zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych, które odbywały się w każdą ostatnią środę miesiąc w godzinach 14:30-15:00 w stołówce szkolnej.

Podczas warsztatów sporządzane były zdrowe koktajle owocowe na bazie mleka i produktów nabiałowych. Każdy uczestnik przynosił ze sobą owoce, z których chciałby zrobić koktajl. Warsztaty miały na celu przybliżenie najważniejszych kwestii z zakresu zdrowego żywienia, organizacji i higieny żywienia oraz przestrzeganiem zasad BHP.

Takie zajęcia umożliwiają uczniom z różnych klas i w różnym wieku wzajemną integrację, uczą też współpracy oraz, co najważniejsze, dzięki nim dzieci nabywają wiedzę i umiejętności niezbędne w życiu codziennym.