15 maja odbyły się warsztaty edukacyjne dotyczące zdrowego żywienia. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego dietetyka, pozwoliły dzieciom, ich rodzicom oraz pracownikom naszej szkoły w przystępny i atrakcyjny sposób poznać zasady prawidłowego żywienia.

Pani Elwira pokazała nam jak wybierać zdrowe produkty do codziennej diety oraz wskazała alternatywy dla niezdrowych i fast foodowych przekąsek i potraw. Uświadomiła również jak niezdrowe jedzenie wpływa na ich życie i zdrowie.

Zajęcia organizowane przez Panią Elwirę były wstępem cyklu spotkań, ponieważ będą miały one swoją kontynuację na godzinach wychowawczych. Dotyczyć będą w szczególności tematów związanych z nadmiernym spożywaniem produktów węglowodanowych dzieci naszej szkoły.

Dzięki warsztatom cała społeczność szkolna miała okazję się zintegrować, a przy okazji porozmawiać o swoim zdrowiu.