17 i 18 października 2018r. uczniowie klasy 8 a i 8 b pod opieką pani Małgorzaty Osińskiej wystąpili w przedstawieniu dla uczniów klas I-III pod tytułem Anioł kontra diabeł a sprawa zdrowej żywności, czyli jedz z głową.

Tematyka przedstawienia dotyczyła zdrowego odżywiania się.

Najmłodsi uczniowie mogli w formie zabawy dowiedzieć się, jakie produkty żywnościowe wybierać na co dzień, a jakich unikać (w te role wcielili się ich starsi koledzy). Diabeł oczywiście kusił i namawiał niezdecydowanego klienta sklepu do niezdrowych, chociaż niestety smacznych produktów, takich jak słodycze, chipsy czy hamburgery. Na szczęście nad wszystkim czuwał anioł Kalarepka - specjalista od spraw zdrowego odżywiania się - i nie dopuścił do wygranej diabła - chociaż w dalszej części przedstawienia okazało się, że anioł też ma niezły temperament! Następnie maluchy razem z panią Osińską przeszły przez wszystkie schody piramidy aktywności fizycznej i zdrowego żywienia się, tłumacząc klientowi, jak ma się odżywiać. Na te okazję powstał specjalny wiersz. Okazało się, że w naszej szkole nawet najmłodsi świetnie znają się na zdrowym odżywianiu i wiedzą jak ważny jest każdego dnia ruch.

Na koniec spotkania każda klasa otrzymała prezenty - plakat przedstawiający piramidę aktywności fizycznej i zdrowego żywienia się oraz wiersz poświęcony tej tematyce.