8 listopada 2016 roku dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, był dniem wyjątkowym. To właśnie tego dnia w szkole obchodzony był Dzień Zdrowego Śniadania pod hasłem „Śniadanie Daje Moc”.

Program „Śniadanie daje moc” ma za zadanie zwiększać świadomość dzieci odnośnie roli śniadania oraz zasad zdrowego odżywiania. W tym roku do udziału w akcji zgłosiło się ponad 7300 szkół podstawowych z całej Polski! Oczywiście nie mogło zabraknąć naszej szkoły, w której tak dużą wagę przywiązuje się do promocji zdrowia.

Wspólne śniadanie zorganizowały klasy I a, II a, II c, II e, III e i III f. Uczniowie tych klasa wspólnie ze swoimi wychowawczyniami przygotowali zdrowy i pożywny posiłek, nabywając w ten sposób ważne w codziennym życiu praktyczne umiejętności. Pomysłów na zdrowy posiłek było wiele: kolorowe kanapki, koreczki owocowe sałatki owocowe i warzywne. W tym dniu uczniowie mieli frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest tak ważne.