W dniach 2-3 grudnia 2022 roku wolontariusze z naszej szkoły we współpracy z Caritas wzięli udział w XXI zbiórce żywności pod hasłem „Tak, Pomagam!”.

Podczas zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny, seniorzy, osoby
w kryzysie bezdomności oraz placówki Caritas świadczące pomoc potrzebującym bądą mogły przygotować świąteczne paczki.

W akcję zaangażowanych było 38 wolontariuszy, którzy zbierali żywność w sklepie Biedronka.

Święta Bożego Narodzenia to bardzo ważny czas, kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Poprzez prosty gest możemy pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

Wszystkim, którzy zaangażowali się zarówno w zbieranie, jak i w przekazywanie żywności, serdecznie dziękujemy.

Uczniowie w trakcie akcji zbierania żywności dla potrzebujących Uczniowie w trakcie akcji zbierania żywności dla potrzebujących-1 Uczniowie w trakcie akcji zbierania żywności dla potrzebujących-2