Hospicjum Domowe Caritas Archidiecezji Warmińskiej zainaugurowało 20. edycję akcji Pola Nadziei.

Celem akcji Pola Nadziei jest przede wszystkim szerzenie idei hospicyjnej oraz pozyskiwanie środków na działalność hospicjum. Inauguracyjne spotkanie, które miało miejsce 3.10.2022r., rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej
w Olsztynie w której uczestniczyli wolontariusze z naszej szkoły.

Wolontariat to nie tylko pomoc chorym i umierającym, ale przede wszystkim styl życia. „Dziś w Ewangelii Jezus uczy nas by dostrzegać bliźnich, zobaczyć potrzebujących i przejąć się ich losem jak miłosierny Samarytanin. Poświęcacie im to, co najcenniejsze - swój czas. Nie robicie tego dla nagrody, choć ona przychodzi sama: to wdzięczność tych ludzi, a także cuda, które się dzieją w ich życiu, a których wy jesteście świadkami” - mówił w homilii ks. Zięba.

Na spotkaniu, po Mszy Świętej w sali pod kościołem, miał miejsce występ artystyczny, drobny poczęstunek oraz jubileuszowy tort. Nasi wolontariusze wyszli z tej inauguracji pełni energii i chęci do pracy na rzecz potrzebujących.

W ramach akcji „Pola Nadziei“ zasadzone zostaną cebulki żonkili, które na wiosnę zostaną ścięte a fundusze z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na działalność hospicjum. Pola żonkili powstaną w wielu miejscach – także przy naszej szkole i parafii. Sadzonki żonkili już niedługo zostaną zakopane na naszych „polach“, by zakwitnąć na wiosnę, niosąc nam nadzieję.