Dnia 10 maja 2022r. odbył się Szkolny Konkurs dla klas 1-3 „Let’s read” na audiobooka w języku obcym.

Udział wzięły 4 osoby.

Pierwsze miejsce zajął Stanisław Kosiński z klasy I d oraz Ksawery Chomej z klasy II b.

Były to dwa pierwsze miejsca, które zostały przyznane przez komisję.

Zostały również przyznane dwa wyróżnienia, Wiktorowi Sowińskiemu z klasy II c i Nikoli Lewaniewskiej z klasy I d.

Celem konkursu było:
- popularyzowanie literatury anglojęzycznej oraz czytelnictwa;
- doskonalenie umiejętności językowych - głównie wymowy, intonacji oraz interpretacji tekstu.
Regulamin:
Konkurs podzielony był na trzy grupy wiekowe i polega na nagraniu dowolnym sprzętem np. telefonem itp. swojego audiobooka.
Przedmiotem konkursu było nagranie :
Klasy I – tekstu piosenki o tematyce dziecięcej lub krótkiego wiersza;
Klasy II - tekstu piosenki o tematyce dziecięcej, krótkiego wiersza lub fragmentu dowolnie wybranej książki o tematyce dziecięcej;
Klasy III- wiersza lub fragmentu dowolnie wybranej książki o tematyce dziecięcej;

Uczniowie otrzymali dyplomy i małe upominki. Organizatorami były Joanna Młynarczyk i Marta Kontraktowicz.