Dnia 17 stycznia klasa 1a została zaproszona przez panią Elę Jabłońską do szkolnej biblioteki.

Tam czekała na dzieci niespodzianka. Pani Ela opowiedziała uczniom do czego służy biblioteka i czytelnia oraz jak należy zachować się w tych miejscach. Przeczytała prośbę w formie wiersza, którą kieruje do dzieci książka. Następnie odbyło się pasowanie na czytelnika. Uczniowie mogli po raz pierwszy wypożyczyć książkę. Podekscytowane i szczęśliwe wybierały zaproponowane przez panią książki. Otrzymały też pamiątkowe książki z wierszami. Po przeczytaniu wypożyczonej lektury dzieci musiały wykonać ilustrację przedstawiającą ciekawą historię w niej zawartą. Po zwróceniu  wypożyczonej książki wraz z ilustracją dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki. Z oddanych ilustracji pani Ela utworzyła album.