Dnia 11 października klasa 2b przystąpiła do realizacji pierwszego zadania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Zakręceni na niebiesko, którego celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu.

Uczniowie wzięli udział w burzy mózgów, obejrzeli film edukacyjny, podczas którego stworzyli mapę myśli oraz wykonali doświadczenia pomagające im zrozumieć jakie trudności mogą napotykać osoby ze spektrum autyzmu. Ważnym elementem lekcji było poznanie wspomagających i alternatywnych sposobów komunikowania się (AAC). Zgromadzone w toku lekcji informacje przedstawili w formie lapbooka. Zdobytą wiedzę utrwalali podczas quizu, który dostarczył im wielu pozytywnych emocji. To nie koniec jednak tej lekcji, ponieważ uczniowie zabiorą do domu lapbooki, aby swoją wiedzą dzielić się z najbliższymi.