Konkurs literacki dla klas IV-VIII.

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku, został ogłoszony konkurs literacki: Moje spotkanie z bohaterem/ postacią historyczną, skierowany do uczniów klas 4-8. Organizatorem była biblioteka szkolna.

Celem konkursu było popularyzowanie twórczości literackiej dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań historią własnego kraju i rodziny, upowszechnianie wiedzy o polskich bohaterach.

Uczniowie opisywali postaci z różnych epok i podejmowane przez nich działania obejmujące różne aspekty życia: Danuta Siedzikówna- Inka, Józef Piłsudski, Alek, Zośka, Rudy, Wars i Sawa, Jan Czochralski, Irena Sendlerowa, Kazimierz Wielki i inni wielcy Polacy. Pisali je na podstawie literatury, filmu, własnych  przemyśleń, przekazów ustnych, wspomnień oraz doświadczeń rodzinnych.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, zakładki, książeczki z postaciami wielkich Polaków, a zwycięzcy grę planszową oraz książki.

Wyróżnione osoby:

I miejsce – Katarzyna Dąbrowska kl. Va