W październiku, w bibliotece szkolnej gościły klasy drugie. Tematem była JESIEŃ.

Rozmawialiśmy o cechach tej pory roku, kolorach, darach ogrody sadu i parku. Odgadywaliśmy zagadki dotyczące pogody, warzyw, owoców, narzędzi ogrodnika. Największą atrakcją było przedstawienie Rzepka - J. Tuwima, w którym uczniowie  z emblematami poszczególnych postaci, wcielali się w bohaterów wiersza.

Przygotowali też wspólnie pracę plastyczną - kolorowali, wycinali i umieszczali w koszu warzywa i owoce. Nie mieli problemów z nazwaniem darów przyrody, znane im były: bakłażan, kabaczek, dynia, pigwa. Kolorowe kosze zdobiły gazetki ścienne w salach lekcyjnych.

Przez cały miesiąc przygotowana była wystawka książek jesiennych i kosz pełen darów jesieni.